Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні

, Київ 19:44

Україна на 69-му Франкфуртському книжковому ярмарку

17 жовтня 2017, 21:13

Цього року український національний стенд вдруге був представлений в сучасному візуальному образі, що стало можливими завдяки активній співпраці  держави та громадського сектору: Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, Генерального Консульства України у Франкфурті-на-Майні, Мистецького Арсеналу, Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів та Українського інституту книги.  

Крім того, завдяки налагодженому діалогу між державою та видавництвами до спільного експонатного простору вперше вдалося залучити найбільш успішних вітчизняних видавництв (всього 17 видавництв), серед яких такі видавництва як  «Родовід»,  ArtHuss, «Видавництво Старого Лева», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Фоліо» «Nebo BookLabPublishing»,  «Ранок», «Картографія». 

Представлення національного стенду на вищому рівні (цього року українську делегацію очолювали Віце-прем’єр-міністр України П.Розенко та Міністр культури України Є.Нищук, важливою була участь представників МЗС України) продемонструвало підтримку держави та сприяло можливості для подальшого розвитку: Україна стає помітною та цікавою іноземним гравцям книговидавничого ринку.  

Гаслом українського національного стенду цього року було «Understanding Ukraine. Understanding Europe», а також підготовлений МЗС проект «Lern Ukrainisch! Begreif die Ukraine!», присвячений року української мови у ФРН та німецької мови в Україні. 

На стенді відбувалась активна ділова комунікація, а на відкритих майданчиках ярмарку проходили численні  заходи за участю українських авторів. Україну цього року представляли шестеро письменників – Оксана Забужко, Андрій Курков, Катерина Бабкіна, Катерина Калитко, Остап Сливинський та Наталя Сняданко. Крім того, Сергій Жадан презентував свою нову книгу «Інтернат». Про зацікавленість інтелектуалів світового рівня українськими подіями свідчить також дискусія українського та німецького істориків Ярослава Грицака та Карла Шльогеля. 

 

Останні новини

Донбас у вогні. Путівник зоною конфлікту | 26 жовтня 2017, 17:12

Видання є підсумком праці колективу авторів із різних сфер компетенції — розслідувальної журналістики, політології, географії, історії. Написаний у формі своєрідного «vade mecum», кишеньковий довідник покликаний ознайомити читача з передумовами, проблематикою, термінологією, особливостями війни на Донбасі. Книга розрахована на експертів, журналістів, представників міжнародних місій, що працюють в Україні, а також буде цікавою для широкого кола читачів, які намагаються розібратися та виробити власне бачення щодо ситуації на Сході України. Електронну версію видання можна завантажити за посиланням у кінці публікації.