Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні

, Київ 18:35

У Женеві оприлюднено доповідь ООН «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)»

02 жовтня 2017, 18:00

25 вересня в Женеві оприлюднено текст тематичної доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», підготовленої Місією ООН з прав людини в Україні на виконання відповідної резолюції ГА ООН 71/205.

Доповідь містить факти системних порушень прав людини Російською Федерацією в незаконно окупованому Криму у період з лютого 2014 р. по вересень 2017 р. та засвідчує зухвале ігнорування Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань, які випливають з Гаазьких та Женевських конвенцій.

Після представлення документ було обговорено на засіданні 36-ї сесії Ради ООН з прав людини 26 вересня в рамках інтерактивного діалогу щодо України, в якому взяли участь близько 40 делегацій. 

У контексті Доповіді Уряд ФРН засудив винесення в Криму вироків колишньому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову і журналісту "Радіо Свобода" Миколі Семені, про що йдеться в заяві заступниці речника уряду ФРН Ульріке Деммер. "Ці вироки наповнюють нас почуттям глибокої стурбованості, оскільки вони в черговий раз підтверджують справедливість доповіді Верховного комісаріату ООН з прав людини від 25 вересня про плачевну ситуацію з правами людини в протиправно анексованому Росією Криму", - заявила вона на урядовій прес-конференції в Берліні в п'ятницю, 29 вересня.