COVID-19
Опубліковано 15 березня 2020 року о 03:05

Оновлено: 22.09.2020


Переглянути мапу у новій вкладці


До уваги громадян України, які тимчасово знаходяться на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар

Якщо Ви тимчасово перебуваєте на території вищезгаданих федеральних земель (тобто, у Вас немає зареєстрованого місця проживання у Німеччині) просимо уважно ознайомитися з роз'ясненнями на вебсторінці МЗС: 🔗https://mfa.gov.ua/news/koronavirus-2019-faq  (❗інформація регулярно оновлюється).
Зареєструйтеся у системі ДРУГ та встановіть на свої смартфони мобільні додатки для Android або iOS. Зазначте проміжок часу, протягом якого Ви перебуватимете у Німеччині (краще з запасом, оскільки лише протягом зазначеного проміжку часу система вважатиме, що Вам слід надсилати важливі повідомлення про перебування у Німеччині. Тривалість подорожі можна збільшити у налаштуваннях або припинити, коли Ви повернетеся в Україну). Ви отримуватимете push-повідомлення з важливою інформацією (зворотний зв'язок, можливості виїзду, спецрейси, режим перетину кордону, карантинні заходи тощо. Зверніть увагу, що Ви маєте бути авторизовані у додатку ДРУГ на смартфоні або зайти до Кабінету користувача). Якщо з якихось причин Вам цього зробити не вдається, підписуйтесь на канал Генконсульства у Telegram ⚡https://t.me/GKU_FfM (ми дублюємо там усе з системи ДРУГ та поширюємо іншу важливу інформацію).
✈Усі новини на сторінці Генконсульства про спеціальні нерегулярні авіарейси з Франкфурта-на-Майні  - за тегом Спецрейс COVID-19
⚖Нормативно-правові документи, пов'язані з протидією поширенню пандемії коронавірусу - НПА COVID-19
🚗 Про можливість транзитного проїзду  автотранспортом з Німеччини через Австрію та Угорщину до України - у дописі
🚗 Актуальна інформація щодо в'їзду та перебування іноземців на території Польщі у зв'язку з карантинними заходами -  на сторінці Уряду Польщі (українською)
ℹ Інформація, пов'язана з пандемією коронавірусу та наслідками боротьби з його поширенням - за тегом COVID-19
👨‍👩‍👦‍👦 Надішліть запит для приєднання до групи Генконсульства у Facebook Захист українців у землях Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар

🏛 Офіційний інформаційний портал Кабінету Міністрів України https://covid19.gov.ua/ 

☣Заходи, які вживаються іноземними країнами з протидії поширенню COVID-19: зведена таблиця.

✈ Впроваджені країнами світу карантинні обмеження пасажирського повітряного руху: інтерактивна мапа Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).

🗺Інтерактивна інформація від Microsoft щодо поширення коронавірусу у Німеччині https://bing.com/covid/local/germany

🔥Підпишіться у Twitter на Коронавірус у світі - 🇺🇦 оперативно від МЗС та отримуйте найактуальнішу інформацію.

🔥Підписуйтесь на канал Генконсульства у Telegram ⚡https://t.me/GKU_FfM - отримуйте апдейти й важливу інформацію першими!

🔥Волонтерський проєкт про коронавірус в Україні, верифікований МОЗ: Telegram-канал "Коронавірус інфо" https://t.me/COVID19_Ukraine

📰Стрічка оновлень дописів Генконсульства у Google https://bit.ly/gkuaffm-gposts


📝Також просимо заповнити контактну форму на випадок організації повернення в Україну (у розкривному списку нижче👇🏻) з аеропорту Франкфурта-на-Майні

Через поширення коронавірусу до 15-го червня припинено регулярне пасажирське авіасполучення з Україною, крім спеціальних рейсів (за рішення Уряду).
Крім того, деякі країни ЄС також повідомили про часткове або повне закриття наземних пропускних пунктів (докладно про обмеження транскордонного руху у світі за країнами).
❗У цьому зв'язку закликаємо усіх громадян України, які перебувають тут тимчасово, вчасно повернутися в Україну.

Отже, просимо не зволікати з плануванням екстреного повернення в Україну.

З огляду на це, якщо вам не вдалося спланувати своє термінове повернення авіа- або наземним транспортом, просимо обдумати всі ризики, які несе з собою залишення за кордоном після 16 березня хоча б на кілька найближчих днів.
Для зворотного зв'язку та підготовки попередньої інформації, яка дозволить ухвалити рішення про подальші кроки з боку органів влади України просимо заповнити форму нижче.

Перед тим, як перейти до заповнення:

🙏🏻Прохання регулярно перевіряти вхідні повідомлення електронної адреси, яку ви зазначите у реєстраційній формі. Втім, найпростішим й найоптимальнішим способом отримання важливих повідомлень є підписка на Telegram-канал Генконсульства:  Підписатися
🙏🏻Також наполегливо просимо створювати запис окремо для кожного, хто потребує виїзду (зазначати у полі ім'я "Я та десять друзів" - хибний підхід, що ускладнює планування організації виїзду).
👍🏻Дякуємо!Інфографіка Державної прикордонної служби України:

ІНТЕРАКТИВНА МАПА ПУНКТІВ ПРОПУСКУ, які функціонують відповідно до розпорядження КМУ від 13.03.2020 №288-р (зі змінами)

Актуальна інформація щодо в'їзду та перебування іноземців на території Польщі у зв'язку з карантинними заходами - на сторінці Уряду Польщі (українською).

📢Увага!
Міністерство закордонних справ Німеччини поінформувало вербальною нотою Nr. 9/2020 (508-516.20 COVID-19) дипломатичні представництва інших країн на своїй території про наступний порядок дій у випадках закінчення терміну дії візи або дозволу на перебування у період кризи транскордонного сполучення, спричиненої пандемією.

👉🏻У випадку закінчення терміну дії візи (Visum), дозволу на проживання (Aufenthaltstitel) або дозволеного строку перебування у рамках безвізового режиму слід зв'язатися з місцевим міграційним органом влади (Ausländerbehörde) з метою продовження дозвільних документів.
👉🏻При цьому перед особистим візитом слід обов'язково сконтактувати телефоном або шляхом повідомлення на електронну адресу

❗Зразки заяв до Ausländeramt/Ausländerbehörde 🔗https://cutt.ly/COVID19-ABH

🔎Пошук Ausländeramt/Ausländerbehörde: https://www.bamf.de/EN/Service/ServiceCenter/BeratungVorOrt/Auslaenderbehoerden/auslaenderbehoerden-node.html (слід просто ввести у перший рядок форми поштовий індекс місця перебування та натиснути на кнопку пошуку внизу форми).

👉🏻 Якщо ви проживаєте в місті, де немає відділення Відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde), рекомендуємо замість поштового індексу ввести у другий рядок форми назву вашого міста. Пошукова система видасть вам адресу відділення, до якого слід звернутися.


У разі, якщо Ausländerbehörde внаслідок Вашого звернення видав лише документ на підтвердження вчасного перетину кордону Німеччини (Grenzübertrittbescheinigung, далі - GÜB), і у Вас немає можливості дочекатися оформлення Fiktionsbescheinigung/Aufenthaltstitel, залишати територію Німеччини слід лише авіаційним шляхом
GÜB - документ, який не має встановленої форми, та є чинним лише на території Німеччини. Тобто, при виїзді з цим документом наземним шляхом прикордонні органи країн на зовнішніх кордонах ЄС фіксуватимуть порушення міграційного законодавства. Цього не відбудеться у разі перетину повітряного кордону, де  GÜB слід віддати представнику федеральної поліції (Bundespolizei), який здійснюватиме виїзний паспортний контроль. 

 

Повний текст ноти👇🏻

Федеральне міністерство закордонних справ має честь інформувати дипломатичні представництва у ФРН про таке:
З огляду на нинішні обмеження в транскордонному сполученні Міністерство закордонних справ усвідомлює труднощі, з якими стикаються громадяни представництв-адресатів ноти у зв'язку з необхідністю залишити територію Федеративної Республіки Німеччина або територію шенгенських держав вчасно до закінчення терміну, дозволеного безвізовим режимом, візою або дозволом на проживання.
За продовження шенгенських віз і дозволів на проживання в Федеративній Республіці Німеччина відповідальними міграційні органи федеральних земель. Відтак зацікавлена особа повинна звертатися до міграційного органу в справах іноземців до закінчення терміну дії візи або дозволу на проживання. Однак можливості міграційних органів на даний час істотно обмежені через наслідки коронавірусу. Рекомендується попередньо перевірити на вебсторінці відповідного органу у справах іноземців актуальні можливості для зв’язку з цим міграційним відомством. Такі варіанти зв'язку також можуть бути обмеженими у зв'язку з поточною ситуацією. Слід також виходити з того, що громадський рух, а відтак, і можливість доступу для відвідувачів обмежені або повністю призупинені. Категорично не рекомендується особисто звертатися імміграційного відомства без попереднього зв’язку.
Незалежно від цього громадяни представництв-адресатів ноти повинні використовувати будь-яку надану можливість повернутися в країну проживання, навіть якщо це не відповідає планам подорожей і час перебування повинен бути скорочений.
Федеральне міністерство закордонних справ користується нагодою, щоб запевнити дипломатичні представництва у ФРН у своїй глибокій повазі.На тлі продовження карантинних заходів, що блокують транскордонне сполучення, рішенням Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини від 8 квітня 2020 року громадянам третіх країн дозволено перебувати на території Федеративної Республіка Німеччина, якщо вони є власниками чинної візи для Шенгенських країн і легальним шляхом в’їхали до Німеччини. Дію візи таких іноземців автоматично продовжено до 30-го червня 2020 року включно (наказом від 17.06.2020 року цей термін було продовжено до 30-го вересня 2020 року)

Відповідно до цього рішення громадянам України не потрібно звертатися до відомств у справах іноземних громадян з проханням продовжити візи.

У випадку закінчення дозволеного строку перебування у ФРН у рамках безвізового режиму (за біометричним закордонним паспортом) це рішення не застосовується. Натомість слід взяти до уваги наступні роз'яснення.

Повний текст наказу Міністерства внутрішніх справ, будівництва та вітчизни ФРН:

Наказ
про тимчасове звільнення власників шенгенських віз, які закінчуються,

від вимоги оформлення дозволу на проживання через пандемію COVID-19
(SchengenVisaCOVID-19-V)

від 8 квітня 2020 року

На підставі пункту 1 абзацу 1 §99 у поєднанні з реченнями 1 і 2  абзацу 4 Закону про проживання від 25 лютого 2008 року (BGBI. I S. 162) у зв'язку з пунктом 2 § 1 Закону про коригування відповідальності від 16 серпня 2002 року (BGBI. I S. 3165) та Організаційним указом від 14 березня 2018 року (BGBI. I S. 374) Федеральне міністерство внутрішніх справ, будівництва та вітчизни наказує:

 §1

Тема

Цей наказ регулює тимчасове звільнення від вимоги посвідки на проживання для власників шенгенських віз через пандемію COVID 19.

§2

Звільнення для власників шенгенських віз

(1) Іноземці, які перебували на федеральній території 17 березня 2020 року з чинною шенгенською візою або в'їхали на федеральну територію з чинною  шенгенською візою після 17 березня 2020 року й залишаються в її межах до дня набрання чинності цим Наказом, звільняються від вимоги оформлення дозволу на проживання з моменту закінчення терміну дії їхніх шенгенських віз до 30 червня 2020 року

(2) Іноземцям, які звільнені від вимоги про дозвіл на проживання відповідно до пункту 1, до 30 червня 2020 року дозволяється також працювати, якщо їхня шенгенська віза надавала право на роботу. Сюди також відноситься зайнятість, яка не вважається працевлаштуванням за змістом Закону про проживання.

§3

Набрання чинності, строк дії

(1) Цей Наказ набирає чинності з дня після оголошення.

(2) Строк дії закінчується після 30 червня 2020 року.

Берлін, 8 квітня 2020 року

Федеральний міністр 
внутрішніх справ, будівництва та вітчизни


Підозра на інфекцію - що робити❓

❗️Перш за все, ви повинні вжити заходів безпеки, щоб запобігти потенційному інфікуванню інших людей. Це також включає уникнення відвідування лікаря, якщо це можливо, зокрема - через ризик перебування серед інших людей у кімнаті очікування.

👉Слід краще зателефонувати до кабінету сімейного лікаря, обговорити ситуацію та отримати консультацію щодо подальших дій.

👉Деякі лікарі роблять візити додому і також можуть взяти у вас аналіз на наявність коронавірусу. Ви також можете зателефонувати до відділення швидкої допомоги у найближчій лікарні, особливо якщо у вас є серйозні симптоми.

👉У Берліні є центральна 📞гаряча лінія (030 9028 2828), яка наразі доступна між 8:00 та 20:00.

👉Інститут Роберта Коха також пропонує онлайн-інструмент, в якому про місцеві та регіональні контактні точки по всій Німеччині можна дізнатися, ввівши у пошуковий рядок поштовий індекс Вашого місця перебування 🔗https://tools.rki.de/PLZTool


❗Якщо ж інфікування підтвердилося чи вас було поміщено у карантин, просимо, по можливості, також інформувати про це Генконсульство.

франкфурт-на-майні - ви перебуваєте у німеччині та підозрюєте у себе симптоми коронавірусу: що робити та куди звертатися

Прохання попередньо ознайомитися з роз'ясненнями щодо найчастіших запитань за темою COVID-19
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux