В'їзд до Німеччини у період карантинних обмежень
Опубліковано 15 липня 2020 року о 18:50

Оновлено: 22.09.2020


Про режим в'їзду до інших країн світу можна дізнатися за допомогою інтерактивної мапи МЗС
Корисним інструментом щодо відновлення подорожей по ЄС є також інтерактивна мапа Єврокомісії

📢З 1-го жовтня 2020 року для усіх, хто прибуває в Німеччину з країн/зон ризику, встановлюється обов'язкова самоізоляція, припинити яку можна не раніше ніж через 5 днів та лише за умови надання негативного результату тестування на COVID-19. Відповідне спільне рішення Федерального Уряду та урядів земель було прийняте 27-го серпня (джерело - Bundesregierung).

Федеральна поліція Німеччини, до компетенції якої належить прикордонний контроль, узагальнила та актуалізує поширені питання, пов'язані з карантинними обмеженнями в'їзду до ФРН: https://bit.ly/bpoli-FAQ (німецькою).

Інформацію щодо обмежень на в'їзд до Німеччини і положення щодо правил карантину у Німеччині Ви можете знайти у роз'ясненнях посольства Німеччини в Україні за посиланням https://kiew.diplo.de/ua-uk/aktuelles/-/2381338 .


Крім того, просимо взяти до уваги


Основна рекомендація поліції:

Рекомендується утриматися від поїздок до Німеччини й подорожувати лише в разі крайньої потреби.

Звертаємо увагу на такі важливі моменти:

  • внаслідок актуальної епідеміологічної ситуації Україна наразі перебуває у так званому «негативному» списку
  • держави ЄС поступово скасовуватимуть тимчасові обмеження для громадян з не ЄС країн для так званих необов’язкових поїздок після  покращення епідеміологічної ситуації в індивідуальному порядку;
  • обмеження на в’їзд не стосується громадян третіх країн, які мають право на проживання в ЄС або в одній з держав Шенгенського простору або Сполученому Королівстві (дозвіл на проживання чи довгострокову візу) та членів їхніх сімей (йдеться про "нуклеарну сім'ю" - подружжя та неповнолітні діти, які з ними спільно проживають);

Для осіб, які проживають у третіх країнах (не ЄС та/чи країнах Шенгенського простору), крім тих, які знаходяться у так званому «позитивному» списку, попередні обмеження на в'їзд продовжують діяти, тобто вони можуть в'їхати до Німеччини лише за наявності вагомої підстави.


До подорожуючих з вагомою підставою належать наступні категорії іноземних громадян:

  • медичні працівники, науковці у сфері охорони здоров'я, медперсонал,
  • іноземні фахівці та висококваліфіковані працівники, чия зайнятість необхідна з економічної точки зору і чия робота не може бути відкладена або виконана за кордоном
  • вантажний транспортний персонал та інший транспортний персонал,
  • сезонні працівники сільського господарства,
  • моряки,
  • іноземні студенти, навчання яких не може здійснюватися повністю з-за кордону (дивіться детальніше у розділі нижче),
  • іноземні члени сім'ї, які прибувають у рамках об'єднання сімей, а також відвідують поїздки з невідкладних сімейних причин (у такому випадку слід взяти з собою відповідні докази, які свідчать про необхідність перетину кордону) - дивіться детальніше у розділі нижче,
  • особи, яким необхідний міжнародний захист чи захист з інших гуманітарних причин,
  • дипломати, працівники міжнародних організацій, військовослужбовці та гуманітарні працівники під час виконання своїх обов'язків,
  • пізні переселенці,
  • транзитні пасажири (перебування у транзитній зоні - до 24 годин; якщо у транзитного пасажира немає дозволу на проживання у ЄС, подальший квиток з аеропорту ФРН має бути на рейс за межі ЄС).

Крім того:

  • на виконання директиви Європарламенту Німеччина дозволила також в'їзд не лише для згаданих вище членів родини, а для й для партнерів, які не перебувають у шлюбі (лише короткотермінові візити). Докладніше про це - нижче.

Які конкретні правила в'їзду членів сім'ї з третіх країн, які не включені в "позитивний список"?

Перший в'їзд громадян третіх країн, що належать до членів "нуклеарні сім'ї" (подружжя та неповнолітні діти, які з ними спільно проживають) з метою возз'єднання сім'ї, як правило, можливий за умови виконання необхідних вимог для в'їзду (наприклад, віза D). В'їзд з метою укладення шлюбу також можливий.

Надалі це правило, в принципі, не поширюватиметься на тимчасові сімейні візити (тобто, тимчасові сімейні візити наразі не дозволяються).
Виняток буде застосовуватися лише за наявності "вагомих сімейних причин", які стосуються членів "нуклеарної сім'ї" або порівнянних випадків (тобто чоловіка / дружини / партнера по життю або неповнолітніх дітей): 

  • у зв'язку з похованням або весіллям;
  • відвідування неповнолітньою дитиною її батьків;
  • супровід німецького чоловіка / дружини або зареєстрованого партнера до будинку або місця проживання у Німеччині;
  • супровід одним з батьків дитини з німецьким громадянством, навіть якщо другий з батьків залишається за кордоном.

Мандрівників просять мати з собою відповідний доказ необхідності перетину кордону про наявність вагомих підстав для в'їзду і надати його при в'їзному контролі.

Рішення про видачу дозволу на в'їзд приймається на розсуд місцевих посадових осіб.

Повернення членів сімей громадян третіх країн у звичайне місце проживання в Німеччині можливе за умови виконання законних міграційних вимог до перебування у ФРН (зокрема, при наявності чинних документів для перетину кордону і необхідних дозволів на перебування - чинний Aufenthaltstitel).


Чи дозволено наразі в'їзд в країну стажистів та студентів з країн поза межами ЄС/Шенгену?

Початковий в'їзд громадян третіх країн на навчання  можливий без обмежень по в'їзду з 2 липня 2020 року для тих, хто проживає в країні, що входить в "позитивний список".
Для осіб, які проживають в третіх країнах, в'їзд з метою професійного навчання, як і раніше, обмежується навчанням для здобуття професій в галузі охорони здоров'я та догляду, а також в транспортному секторі.

Громадяни третіх країн можуть в'їхати до Німеччини з метою проходження навчання при дотриманні наступних умов:

  • наявність візи для навчання (можливо, з попереднім мовним курсом, що безпосередньо передує навчальному процесу);
  • доказ при в'їзді з країни, що не входить в позитивний список, що навчання проходить у відповідній професійній галузі;
  • підтвердження від навчального закладу про те, що присутність необхідна, попри поточну епідеміологічну ситуацію (навчання онлайн неможливе, натомість необхідна особиста присутність).

Можна також в'їхати в країну на необхідний попередній мовний курс, який готує до подальшого навчання, за умови, що при в'їзді буде доведено, що навчання у відповідній галузі буде відбуватися безпосередньо після мовного курсу (на противагу поверненню додому після мовного курсу з подальшим повторним в'їздом в країну для фактичного початку навчання; така опція неможлива).

Також студенти, які наразі перебувають у третіх країнах, що не входять в "позитивний список, можуть повернутися до Німеччини з метою продовження курсу навчання.  Однак, в'їжджати в країну з метою продовження навчання можливо лише в тому випадку, якщо навчання не може бути проведено з-за кордону (дистанційно - у країні перебування). У такому разі для в'їзду необхідна довідка з університету, що підтверджує необхідність особистої присутності у Німеччині для продовження навчання. Ця довідка обов'язково має бути надана під час прикордонного контролю.


Які правила в'їзду незаміжніх партнерів до громадян Німеччини / ЄС, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії чи Великобританії (які мешкають у ФРН), або громадян третіх країн, які мають право на проживання в Німеччині?

В'їзд незаміжніх партнерів з третіх країн, які не перебувають у "позитивному списку", - це короткочасні візити до партнера, який проживає в Німеччині (німецького громадянина, громадянина ЄС або громадянина Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії чи Великої Британії, а також громадян третіх країн, які мають право на проживання в Німеччині).

I. Якщо загальні вимоги до в'їзду виконані (закордонний паспорт та, якщо необхідно, віза), то такий в'їзд, як правило, можливий, якщо йдеться про довгострокові стосунки, і обидва партнери раніше зустрічалися хоча б один раз особисто в Німеччині або до недавнього часу спільно проживали за кордоном.

У такому разі під час в'їзду слід буде надати наступні документи:

  • запрошення від особи, яка проживає в Німеччині, разом із копією її документів, що посвідчують особу, 
  • декларацію обох партнерів про стосунки з зазначенням контактних даних обох партнерів, а також 
  • інші докази попередніх особистих зустрічей у відповідній формі, зокрема на підставі паспортних відміток або проїзних документів / квитків на рейс або спільного проживання за кордоном; можливі додаткові підтвердження через фотографії, соціальні мережі, електронне / звичайне  листування.

Незалежно від вищенаведеної класифікації, рішення про дозвіл на в'їзд приймається на розсуд Федеральної поліції на місці при в'їзді.

Усі мандрівники повинні дотримуватися відповідних правил карантину відповідних федеральних земель.

II. Спільний в'їзд незаміжніх партнерів для короткострокових поїздок з поважних причин, коли один з партнерів є громадянином Німеччини / ЄС чи Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії або Великобританії:

З поважних причин й за умови виконання загальних вимог до в'їзду (закордонний паспорт та, якщо необхідно, віза) незаміжні пари можуть разом короткотерміново в'їздити до Німеччини із третіх країн, які не входять у "позитивний список", якщо 

  • якщо існують тривалі стосунки між громадянином третьої країни та громадянином Німеччини / ЄС або громадянином Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії чи Великобританії 
  • пара має спільне місце проживання за кордоном, а також наявна поважна причина для спільного в'їзду обох партнерів. Зазвичай до поважних причин належить народження, весілля, смерть / похорони або особливі виняткові випадки, коли є вагома сімейна підстава (наприклад, серйозна хвороба родича 1-го та 2-го ступеня й тому він потребує підтримки).

Також при в'їзді необхідно буде подати 

  • письмове підтвердження вагомої підстави спільного в'їзду обох партнерів, а також 
  • декларацію обох партнерів про стосунки з контактними даними обох партнерів  
  • докази існуючих відносин, зокрема на підставі доказів наявного спільного проживання в третій країні (крім того, можливі додаткові підтвердження через фотографії, соціальні мережі, електронне / звичайне  листування).

Незалежно від вищенаведеної класифікації, рішення про дозвіл на в'їзд приймається на розсуд Федеральної поліції на місці при в'їзді.

Усі мандрівники повинні дотримуватися відповідних правил карантину відповідних федеральних земель.


У яких випадках може бути відмовлено у в’їзді?

У в'їзді може бути відмовлено: 

  • якщо особа не належить до жодної з вищезгаданих категорій осіб 
  • або не можете довести термінову причину своєї поїздки
  • якщо в особи є симптоми захворювання (у таких випадках федеральна поліція консультується з компетентним органом охорони здоров'я. Рішення про дозвіл на в’їзд приймається на розсуд місцевих чиновників).

При відвіданні Німеччини слід строго дотримуватися відповідних карантинних норм федеральних земель.

Після приїзду (прильоту) з України до Німеччини всі особи (незалежно від громадянства чи статусу) повинні повідомити (за посиланням можна видрукувати чи завантажити анкету https://bit.ly/rki-aussteigekarte) про місце свого перебування в Німеччині місцевий орган охорони здоров'я (за посиланням: https://tools.rki.de/plztool/ можна знайти відповідний) та перебувати за вказаною адресою на самоізоляції протягом 14 днів.

Від 14-денного карантину звільняються особи, які надають підтвердження (відповідну довідку німецькою або англійською мовами) про негативний результат тестування на COVID-19. Тестування (молекулярно-біологічний тест) слід робити не раніше, ніж за 48 годин до прибуття в Німеччину. За посиланням https://bit.ly/rki-tests можна ознайомитися зі списком країн, довідки яких визнаються на території Німеччини (Україна входить до цього списку).

Тестування можна також пройти після в'їзду до Німеччини, наприклад, одразу в аеропорту Франкфурта-на-Майні (докладніше: https://bit.ly/fraport-tests)
Незалежно від того, чи проводилось тестування до або після в'їзду, документ про результати тестування повинен зберігатися щонайменше 14 днів після в'їзду. Він має бути наданий на вимогу відділу охорони здоров’я.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux