В'їзд в Україну у період карантинних обмежень
Опубліковано 02 липня 2020 року о 18:17

Оновлено 28.09.2020

Громадяни України можуть в'їжджати в Україну завжди, проте з дотриманням встановлених протиепідемічних вимог.

З 00:00 28 вересня 2020 року знімаються обмеження на в'їзд іноземних громадян на територію України.Якщо громадянин прибув з “Зеленої зони“, він має змогу не проходити самоізоляцію. Умовою перебування у країні є наявність полісу медичного страхування, що покриває лікування COVID-19 та обсервацію. 
Іноземцям, які в’їхали на територію України з "Червоної зони" (див. нижче)  та мають негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, зроблений після перетину державного кордону - не потребують обсервації або самоізоляції. Умовою перебування у країні є наявність полісу медичного страхування, що покриває лікування COVID-19 та обсервацію

Вимоги щодо проведення самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону не поширюються, на такі категорії іноземців – громадян держав зі значним поширенням COVID-19 та осіб, що прибувають в Україну з таких держав (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

 1.  діти до 12 років;
 2.  іноземці - громадяни держав зі значним поширенням COVID-19, які не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
 3. акредитовані в Україні працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій та члени їх сімей;
 4. водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
 5. інструктори збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
 6. діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
 7. особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
 8. особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Критерії віднесення Урядом України іноземних держав до держав зі значним поширенням COVID-19: такими державами є держави, в яких кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

Порядок формування переліку держав зі значним поширенням COVID-19 і його перегляду, процедура проведення особами самоізоляції та підстави для її припинення (у т.ч. у випадку одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, проведеного після перетинання державного кордону) залишаються без змін.

 • Позиція країни відповідно до «червоної» та «зеленої» зон враховуватиметься на момент проходження митного контролю в Україні, а не на момент вильоту іноземця з його країни;
 • У разі транзитного перельоту через країну «червоної зони», враховується зона країни вильоту;
 • Не потрібно проходити обсервацію громадянам держав зі значним поширенням COVID-19, які не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів*.
*Страховий поліс має видавати компанія, яка зареєстрована в Україні, або іноземна страхова компанія, яка має представництво на території України чи договірні відносини зі страховою компанією – партнером на території України.
Поліс має покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діяти весь термін перебування в Україні.

Докладніша інформація  про списки країни "зеленої" та "червоної" зон (оновлюється щодоби), карантинні обмеження, страхування тощо розміщена на окремій вебсторінці https://visitukraine.today/ua

У міжнародних аеропортах “Бориспіль", “Львів”, "Одеса" та "Харків" розміщені ПЛР лабораторії для швидкого проходження тестування.

Країни «червоної зони» це ті, де захворюваність на COVID-19 становить понад 40 активних випадків на 100 тис. населення.

Наявність у особи довідки про антитіла до COVID-19 не звільняє її від необхідності проходити тестування на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону або проходження обсервації, якщо особа прибула із країни, що входить до «червоної зони».

Особи, які перетинають державний кордон України, можуть вибрати один з трьох варіантів:

 1. Обсервація в спеціалізованих ізоляторах;
 2. 14-денна самоізоляція за місцем проживання для осіб, які погодилися проходити її за допомогою програми "Дій вдома";
 3. Пройти тестування на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону.

ПЛР-тест можливо пройти в спеціалізованому медичному закладі (перелік закладів з контактами будуть невдовзі розміщені на сайті), або в аеропорті (список аеропортів, де можливо буде здати тест по прильоту буде розміщений на сайті), або за місцем обсервації, скориставшись послугами одного з перерахованих медичних закладів.

Результати тесту візитер отримує протягом 24-48 годин на свою електронну адресу.

Медичний заклад чи лабораторія, котрі проводили тестування мають передати номер тесту візитера в Центр громадського здоров’я, аби його видалили з бази "Дій вдома" й більше не контролювали самоізоляцію.

Або ж візитер самостійно завантажує результати тесту у додаток "Дій вдома". Система автоматично видаляє його з бази контролю самоізоляції.

Після чого людина може безперешкодно пересуватись по території України.

Обов’язковою умовою для всіх іноземців є наявність страхового поліса. Страховий поліс має видавати компанія, зареєстрована в Україні, чи іноземна компанія, котра має представництво на території України/або договірні відносини зі страховою компанією – партнером на території України.

Поліс має покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діяти протягом усього перебування в Україні.

Громадянину з червоної зони необхідно обов’язково встановити додаток "Дій вдома" та бути на самоізоляції протягом 14 днів, або на самоізоляції до отримання результатів тесту.Йому необхідно повідомити при проходженні паспортного контролю – спочатку свій номер телефона* та адресу місця самоізоляції, після чого показати відповідний екран додатку співробітнику Державної прикордонної служби.

Заборонено самостійно залишати місце обсервації.

*Додаток працює тільки з карткою українського мобільного оператора. Для придбання картки звертайтесь до вашого авіаперевізника.

Докладніша інформація  про списки країни "зеленої" та "червоної" зон (оновлюється щодоби), карантинні обмеження, страхування тощо розміщена на окремій вебсторінці https://visitukraine.today/ua

У міжнародних аеропортах “Бориспіль", “Львів”, "Одеса" та "Харків" розміщені ПЛР лабораторії для швидкого проходження тестування.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux