Відновлення оформлення закордонних паспортів
Опубліковано 23 травня 2022 року о 16:19

Шановні громадяни України, звертаємо Вашу увагу на те, що послуга «Оформлення паспорта» в консульстві першочергово направлена на документування осіб, які постійно проживають у Німеччині.

Прийом здійснюється виключно за попереднім записом. Зробити попередній запис на прийом можна лише онлайн за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/application.

Доступні для бронювання слоти відкриваються  щодня у проміжку 90 днів від поточної дати. Вільні слоти рекомендуємо бронювати зранку оскільки через надзвичайно великий попит на паспортні дії вільний час швидко бронюється, тому дуже часто Ви бачите повідомлення "Вільні слоти для запису відсутні". У зв'язку з цим просимо Вас утриматись від телефонних дзвінків та запитів на електронну пошту Генерального консульства з проханням пояснити ситуацію або надати термін в індивідуальному порядку.

Громадяни, які хочуть подати документи на оформлення паспорта та бронюють запис на інші консульські дії (нотаріальні дії або дії з питань громадянства), не будуть прийняті з паспортних питань.

Після 24.02.2022 громадян України, які перебувають у межах консульського округу, стало в рази більше, проте кількість персоналу консульства залишається без змін. Попри це ми намагаємося робити все можливе, аби надавати консульські послуги всім громадянам, які цього потребують.

Закликаємо Вас з розумінням ставитись до роботи Генерального консульства в таких непростих умовах.

Перед бронюванням терміну обов’язково ознайомтесь з інформацією, наведеною нижче:

 • Вартість виготовлення паспорта для дорослого – 120 євро, для дитини до 16 років – 37 євро. Оплата консульського збору відбувається лише у безготівковій формі. Детальніше щодо оплати консульського збору за посиланням  https://frankfurt.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/2767-consular-charges/mozhlivosti-dlya-splati-konsulskogo-zboru
 • В умовах воєнного стану доставка нових виготовлених паспортів до Генерального консульства дипломатичною або командирською поштою не відбувається. Відповідно конкретні строки виготовлення паспортів не можуть бути гарантовані Генеральним консульством.
 • Наразі єдиною дієвою можливістю доправлення з України паспорта, заяву на оформлення якого подано до Генерального консульства, є доставка за рахунок заявника  оператором міжнародних експресс-відправлень «VFS-Global» . Видача паспортів відбувається виключно в Генеральному консульстві.

Здійснити реєстрацію для замовлення доставки можна за посиланням: https://services.vfsglobal.com/ppj/uk/ukr/login

Інструкція про те, як замовити послугу та провести оплату доставки міститься за посиланням: https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport


При оформлені паспорта для дитини у віцідо 16 років просимо звернути особливу увагу на вимогу надання письмової заяви-згоди другого з батьків. 

Заява-згода другого з батьків заповнюється тим з батьків, хто не підписує заяву щодо оформлення паспорта дитини, та підписується з проставленням дати у присутності консульського працівника – у випадку оформлення паспорта дитині віком до 16 років. Інший з батьків (який подає заяву та отримує паспорт від імені дитини) підписує заяву-анкету, сформовану консульським працівником під час прийому документів

Якщо другий з батьків (мати/батько) відсутній при подачі, то така згода подається нотаріально посвідченою. Згода подається в оригіналі, може бути посвідчена нотаріусом в Україні чи будь-яким нотаріусом на території ФРН.  У випадку посвідчення згоди другого з батьків нотаріусом на території ФРН  згода має бути додатково засвідчена штампом «Apostille». Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (необхідно надати відповідні підтверджувальні документи та їхні копії).

Подання заяви-згоди другого з батьків не вимагається у разі надання оригіналу та копії одного з таких документів:

1) свідоцтва про смерть другого з батьків та його копію;

2) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків та його копію;

3) рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім та його копію;

4) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним та його копію;

5) у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, - документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з тим з батьків, який подає заяву-анкету, та його копію;

6) оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України та його копію.

Для громадян України, які тимчасово виїхали до Німеччини та планують повертатися в Україну, просимо звернути увагу та альтернативні паспортні дії, які було запроваджено на час дії воєнного стану - продовження строку дії закордонного паспорту та внесення до паспорту батьків інформації щодо дітей: https://frankfurt.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pitannya/prodovzhennya-terminu-diyi-zakordonnogo-pasporta-ta-vnesennya-do-pasporta-informaciyi-shchodo-ditej


Дякуємо за розуміння!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux