Оформлення паспорта:
- Ні. Факт перебування на консульському обліку не має значення при розгляді заяви щодо оформлення/заміни паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Проте слід звернути увагу, що обмін закордонного паспорта в Генконсульстві у зв'язку зі зміною особових даних (найчастіше це відбувається у зв'язку з укладенням шлюбу та пов'язаною з цим зміною прізвища) можливий лише:
а) якщо Ви оформили виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП), про що у закордонному паспорті є відповідна відмітка українських органів;
б) якщо Ви не оформили ПМП, але органах Державної міграційної служби вже змінили на нове прізвище національний паспорт.
- Так. Генеральне консульство здійснило перехід на нову технологічну платформу та встановило обладнання для отримання біометричної інформації від заявників. Відповідно до змін у постанові КМУ від 7 травня 2014 року №152, встановлених постановою №1001 від 16.11.2016 року, паспорт громадянина України оформлюється виключно з носієм біометричної інформації.
- Станом на сьогодні оформлення біометричних паспортів здійснюється:
а) на території України у територіальних підрозділах Державної міграційної служби та її сервісних центрах;
б) закордонними дипломатичними установами України.
При цьому слід врахувати, що паспортні документи виготовляються та персоналізуються централізовано - на потужностях Національного банку України, а потім надсилаються до органів, які здійснювали прийняття заяви про оформлення паспорта. Відтак, слід рахуватися з тим, що від моменту подачі заяви про оформлення закордонного паспорта до його отримання в закордонній дипломатичній установі може пройти до 90 днів (відповідно до встановлених законодавством термінів). Звичайно, виготовлений документ може надйти до установи і значно раніше - про 1,5 - 2-х місяців. Разом з тим, за умови відсутності дійсного паспорта, не радимо планувати поїздок на термін до 90 днів від моменту подачі клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
- До початку оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон з носієм біометричної інформації було здійснено чимало змін у нормативно правовій базі паспортної сфери. Зокрема, п. 36 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення дозволяє таким громадянам звертатися для обміну паспорта до територіального органу або підрозділу ДМС в Україні. Раніше документування таких громадян закордонними папортами на території України було виключною компетенцією Міністерства закордонних справ (наразі органи МЗС на території України не займаються питаннями документування громадян паспортними документами).
- Відповідно до інформації Державної міграційної служби:
Інформація про платежі у цьому розділі сторінки актуальна лише за умови оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у підрозділах Державної міграційної служби (при оформленні паспорта за кордоном слід натомість орієнтуватися на тарифи консульського збору).
Оплачується адміністративний збір, який розраховуєхться як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку
У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., у тому числі:
У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:
У разі термінового (протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:
Докладніше про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дивіться на офіційній сторінці Державної міграційної служби України .
До уваги громадян України, які звертаються з питання обміну закордонного паспорта у зв’язку із зміною прізвища (стосується тих громадян, які проживають/перебувають за кордоном, мають паспорт громадянина України (т.з. "внутрішній" паспорт)).
Відповідно до пункту 31 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, обмін паспорта для виїзду за кордон у разі зміни інформації (тобто зміни прізвища або імені), внесеної до паспорта для виїзду за кордон, здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення.
У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну, особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин /подій. |
У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені.
Увага! Відповідно до пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII, паспорт громадянина України (так званий внутрішній паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. В Україні – це Державна міграційна служба та її територіальні органи. Тобто, у разі зміни прізвища (імені), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я).
Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) можна змінити лише на території України. |
Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.
У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.
Щоб уникнути проблем зі зміною паспортних документів внаслідок зміни прізвища/імені Генконсульство рекомендує наступний ПОРЯДОК ДІЙ:
Якщо Ваш паспорт для виїзу за кордон буде вилучено під час обміну, то для повернення у ФРН з високою ймовірністю доведеться звертатися до Посольства Німеччини за новою візою. Тому важливо не забути подати вищезгадану заяву про залишення Вам анульованого попереднього паспорта.
УВАГА! У закордонних дипломатичних установах паспорт громадянина України, у тому числі у форматі пластикової картки, не видається (див. роз'яcнення нижче)!
Відповідно до статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Оформлення і видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру. Відповідно до статті 2 вищезгаданого Закону, розпорядник Реєстру - центральний орган виконавчої влади, на який в порядку, передбаченому законами та актами Президента України, покладено реалізацію державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. Відповідно до абзацу 2 пункту 1 Положення про Державну міграційну службу, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 405/2011, Державна міграційна служба України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Таким чином, паспорт громадянина України, у тому числі у формі картки, оформлюється та видається підрозділами Державної міграційної служби України (ДМС).
Відповідно до інформації, розміщеної на офіційній веб-сторінці ДМС, з січня 2016 року міграційна служба розпочала впровадження нових паспортів громадянина України у форматі ID-картки.
Заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі картки підрозділи ДМС почали приймати з 11.01.2016 р.