Паспортні питання
Опубліковано 23 січня 2020 року о 02:27

Питання документування громадян паспортом громадянина України (у т.ч. у вигляді ID-картки; далі на вебсторінці - національний паспорт або "внутрішній" паспорт), внесення до нього змін тощо є винятковою компетенцією Державної міграційної служби України (ДМСУ).
Крім ДМСУ, національний паспорт можуть видавати також інші уповноважені суб'єкти:

👉Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1202 встановлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

👉❗ ЗДУ, на жаль, не мають повноважень щодо документування національними паспортами або внесення до них будь-яких відміток. Національний паспорт може бути вилучено ЗДУ у випадку припинення громадянства України.

У Генеральному консульстві України у Франкфурті-на-Майні, як і в інших закордонних дипломатичних установах України, оформлюються лише наступні персональні документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі на вебсторінці - закордонний паспорт або ПГУВК)
  • посвідчення особи на повернення в Україну (далі на вебсторінці - ПОНП)

Втратили закордонний паспорт, перебуваючи за кордоном, а вже зовсім незабаром маєте повернутися в Україну?

  1. Зверніться до найближчого відділу місцевої поліції та отримайте довідку або інший офіційний документ про те, що заявили про втрату паспорта. Чекати, поки поліція буде розшукувати втрачений паспорт, не обов’язково.

    Увага! Кожен громадянин України може оформити 2 закордонні паспорти! Якщо маєте при собі дійсний другий закордонний паспорт, то після отримання довідки з поліції можете продовжувати свою подорож, довідку з поліції потрібно буде надати органу, де був оформлений втрачений закордонний паспорт.

  2. Якщо другого дійсного закордонного паспорта при собі немає, з довідкою прямуйте до найближчого консульства (консульського підрозділу посольства). Незайвим буде захопити із собою наявні документи, що підтверджують громадянство України або просто посвідчують особу (наприклад, у сумці залишився «внутрішній» паспорт громадянина України). Стануть у пригоді копії або фотографії подібних документів. Все це допоможе консулу прискорити процедуру.
  3. Після підтвердження особи і належності до громадянства України, консул оформлює посвідчення особи на повернення в Україну (також відоме як «білий паспорт» - через колір обкладинки).
  4. Ви повертаєтесь додому!

Що таке і як діє посвідчення особи на повернення в Україну?

Це спрощений варіант паспорта, термін дії якого не перевищує 30 днів. Цей документ дає право лише повернутися в Україну. Подорожувати по світу з ним не вийде.

Дитина народилася за кордоном. Що робити з документами?

Якщо на момент народження дитини (неважливо, де саме) один з батьків має громадянство України, дитина також набуває його автоматично! Діє принцип крові - jus sanguinis. 

На це не впливає ніщо - ані громадянство (підданство) іншого з батьків, ані ймовірний принцип ґрунту (jus soli) в країні, де народилася дитина.

Послідовність дій наступна:

ВАЖЛИВО! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими або засвідчені апостилем (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux