Зняття з постійного консульського обліку здійснюється у випадку:
- зміни місця проживання в межах ФРН (переїзд з консульського округу Генконсульства до консульського округу іншої дипломатичної установи України) або переїзду до іншої іноземної держави;
- за заявою громадянина України. У цьому випадку до паспорта громадянина України для виїзду за кордон Генконсульством вноситься штамп про зняття з обліку (за винятком випадку смерті);
- за повідомленням іншої дипломатичної установи України, де таку особу було прийнято на облік (штамп про постійний облік в Генконсульстві у Франкфурті-на-Майні анулюється одночасно з внесенням штампу про облік в установі за новим місцем проживання).
- повернення громадянина України на постійне місце проживання в Україну;
- припинення громадянства України;
- смерті громадянина України;
- відсутності у Генконсульстві інформації про громадянина України протягом десяти років з дати прийняття його на постійний консульський облік.
Зняття з тимчасового консульського обліку здійснюється:
- з настанням кінцевої дати, зазначеної у штампі „Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ….. з …..до …….”, що проставляється в паспортному документі громадянина України для виїзду за кордон. У такому разі зняття з обліку відбувається автоматично, з настанням дати, зазначеної у полі “до” (внесення штампу про зняття з обліку непотрібне);
- до настання кінцевої дати, зазначеної у штампі „Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ….. з …..до …….”,, що проставляється в паспортному документі громадянина України для виїзду за кордон
- за заявою громадянина України. У цьому випадку до паспорта громадянина України для виїзду за кордон Генконсульством вноситься штамп про зняття з обліку (за винятком випадку смерті);
- за повідомленням іншої дипломатичної установи України, де таку особу було прийнято на облік (штамп про тимчасовий облік в Генконсульстві у Франкфурті-на-Майні анулюється одночасно з внесенням штампу про облік в установі за новим місцем проживання).
Для зняття з консульського обліку громадянин України подає до Генконсульства такі документи:
- заяву встановленого зразка;
- паспортний документ для виїзду за кордон;
- видруковане підтвердження про запис на прийом у цей день (надходить на електронну пошту, зазначену при реєстрації);
При знятті з постійного консульського обліку до паспорта громадянина України для виїзду за кордон вноситься відповідна відмітка (штамп).
Внаслідок зняття з постійного консульського обліку штамп "постійне проживання" Генконсульством не анулюється. Його можуть анулювати у випадку повернення на постійне проживання до України органи Державної міграційної служби (під час реєстрації місця проживання в Україні). Якщи Ви знову захочете постійно проживати за кордоном, для відновлення штампу доведеться повторно подавати документи для отримання дозолу на постійне проживання за кордоном.
Зняття з постійного консульського обліку у разі припинення громадянства України здійснюється автоматично - на підставі відповідного повідомлення ДКС МЗС України, в якому зазначаються дата та номер Указу Президента України про припинення громадянства. У такому випадку датою зняття з постійного консульського обліку є дата видання відповідного Указу Президента України. Внесення відмітки про зняття з обліку не передбачено.
У разі смерті громадянина України зняття з постійного консульського обліку проводиться після отримання Генконсульством офіційного повідомлення про смерть. Внесення відмітки про зняття з обліку не передбачено. У разі смерті паспорт померлої особи здається до Генконсульства для списання та знищення у встановленому законодаством порядку.
Зняття з консульського обліку відбувається, як правило, у день звернення.
За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.
Якщо Ви збираєтесь повертатися на проживання до України, рекомендуємо ознайомитися з пам'яткою, що може стати у пригоді: ТУТ.