Продовження терміну дії закордонного паспорта та внесення до паспорта інформації щодо дітей
Опубліковано 15 березня 2022 року о 14:04

Процедура продовження терміну дії закордонного паспорта та внесення даних дітей до закордонних паспортів є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення. Ця процедура насамперед орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку. За першої можливості рекомендуємо оформити новий закордонний паспорт.

📢Важливо: плануючи подорож до будь-якої країни (придбання авіаквитків, квитків на автобуси, подачу документів на отримання візи до іноземної консульської установи тощо) обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із внесеними даними дітей та/або із продовженим строком його дії під час перетину кордону.                                                                                                                                                       Умови перетину кордону, вимоги до документів та корисну інформацію для громадян України можна переглянути на сайті https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

Щодо продовження терміну дії закордонних паспортів 

До відома громадян України, які перебувають на території ФРН!

Повідомляємо Вам, що 08 листопада ц.р. набула чинності постанова КМУ від 01.11.2022 №1231 «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №170.

Відповідно до згаданої постанови дипломатичними/консульськими установами України за кордоном відновлено можливість продовження терміну дії закордонних паспортів та внесення до закордонних паспортів даних про дітей.

Звертаємо також Вашу увагу на деякі зміни при продовженні терміну дії закордонних паспортів та внесення до закордонних паспортів даних про дітей (постанова КМУ від 18.10.2022 № 1185 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №170), а саме:

строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон (раніше цей термін обраховувався трьома місяцями);

для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка на час подання заяви не досягла 16 років, заява про продовження строку подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку (далі - представник);

строк дії закордонних паспортів, які мають червону обкладинку  не продовжується.

У разі продовження строку дії закордонного паспорта, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.

Особа або її законний представник, представник для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон подає такі документи:

1) закордонний паспорт, строк дії якого необхідно продовжити;

2) заяву на продовження терміну дії закордонного паспорта;

3) у разі вклеювання фотокартки у паспорт для виїзду за кордон дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, установленим законодавством;

4) документ/документи, що підтверджує/підтверджують повноваження особи як законного представника, представника та посвідчує його особу та його копію.

5) свідоцтво про народження дитини та його копію для осіб, які не досягли 16-річного віку*.

видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.

6) особи, які досягли 16-річного віку подають оригінал та копію ID-картки.

7)  У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо) *.

Звертаємо Вашу увагу, що продовження терміну дії закордонного паспорта можливе на  5-річний строк.

Заява подається особисто. Заяви щодо продовження терміну дії паспортів дітей у віці до 16 років подаються батьками або законними представниками. Особиста присутність дитини необов'язкова.

Вказана консульська дія здійснюються:

 Прийом громадян із питання продовження терміну дії закордонних паспортів

відбувається кожен четвер з 09.00 до 13.00 – за адресою: Vilbeler Strasse 29, 60313 Frankfurt am MainВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДИТИНУ ДО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА

Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні вносить дані про дітей не старше 16 років до закордонного паспорта батьків або законних представників.

Для внесення даних  про дитину до закордонного паспорта заявник подає такі документи:

• Дійсний закордонний паспорт.

• Заяву на внесення до паспорта інформації щодо дитини.

• Свідоцтво про народження дитини та його копію*.

• Дві фотокартки 3,5Х4,5 см. (дивіться вимоги до фотокарток).

• Документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника (у раз необхідності), та його копію.

• У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо)*.

ВАЖЛИВО!! Якщо дитина була народжена за кордоном або на території України та один з батьків на момент народження дитини мав  іноземне громадянство, в такому випадку необхідно надати довідку про набуття особою громадянства України за народженням

При поданні заяви щодо внесення інформації про дітей до закордонного паспорта присутність дитини необов'язкова.

Вказана консульська дія здійснюються:

Прийом громадян із питання внесення інформації про дитину до закордонного паспорта

відбувається кожен четвер з 09.00 до 13.00 – за адресою: Vilbeler Strasse 29, 60313 Frankfurt am Main


* Видані компетентними органами іноземної держави документи про акти цивільного стану (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), що подаються до Генерального консульства, повинні бути засвідченні в установленому законодавством порядку (штамп “Апостиль” або легалізація), якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (Детально про засвідчення документів за посиланням). Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально, якщо переклад було виконано на території України. У разі необхідності оформлення перекладу на території Німеччини необхідно звернутися до присяжного перекладача, який здійснює офіційний переклад документів на українську мову.

** Рішення щодо можливості продовження терміну дії закордонного паспорта, терміну його продовження, а також внесення даних про дитину до закордонного паспорта заявника, приймаються після розгляду поданих заявником документів відповідною консульською посадовою особою.

*** Бланки заяв на продовження закордонного паспорта та на внесення інформації щодо дітей (зі зразками заповнення)

Заява на продовження терміну дії закордонного паспорта

Зразок заповнення заяви на продовження закордонного паспорта

Заява на внесення до паспорта інформації щодо дітей

Зразок заповнення заяви на внесення до паспорта інформації щодо дітей

Продовження дії закордонних паспортів та внесення інформації щодо дітей  відбувається за попереднім записом на прийом у відповідності до графіку прийому громадян та видачі готових документів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux