Голосування громадян України за кордоном
Опубліковано 26 січня 2020 року о 22:19

Як дізнатися внесені до Державного реєстру дані про свою виборчу адресу та виборчу дільницю?

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця»
Відеоінструкція (дивіться нижче або перейдіть на Youtube)

Перелік таких дільниць розміщено на офіційній веб-сторінці Міністерства закордонних справ України в розділі «Голосування громадян України за кордоном. Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі»(http://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/2520).

Крім того, під час виборчого процесу Міністерство закордонних справ України та закордонні дипломатичні установи України, при яких утворені закордонні виборчі дільниці, оприлюднюють на своїх офіційних веб-сторінках відомості про час і місце голосування та про місцезнаходження відповідних виборчих дільниць.

У приміщенні Генерального консульства України у Франкфурті-на-Майні розміщена виборча дільниця 900063.

Для того, щоб проголосувати на всенеродних виборах на дільниці 900063 у приміщенні Генконсульства у Франкфурті слід:

  1. Бути включеним до списку виборців на виборчій дільниці 900063;
  2. Особисто прибути на закордонну виборчу дільницю 900063 в день голосування з 08:00 до 20:00;
  3. Мати при собі дійсний на момент голосування закордонний паспорт (за національними, тобто "внутрішніми" паспортами та ID-картками проголосувати на території ФРН неможливо!).

Звертаємо увагу, що на закордонних виборчих дільницях місцеві вибори не проводяться - лише всенародні (парламентські, президентські) та всенародні референдуми.

Які існують механізми голосування українців за кордоном?

Як в Україні, так і за її межами, кожний виборець голосує на виборах:

  • особисто;
  • лише у день голосування;
  • лише у визначений для голосування час.

Звертаємо увагу:

  • голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється;
  • голосування електронною чи звичайною поштою не передбачено;
  • голосування відбувається лише у приміщенні для голосування на території виборчої дільниці при Генеральному консульстві України у Франкфурті-на-Майні.

 Які документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці?

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонній виборчій дільниці, є виключно:

–  паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за умови включення до списку виборців на дільниці);

–  дипломатичний паспорт України (за умови включення до списку виборців на дільниці);

–  службовий паспорт України (за умови включення до списку виборців на дільниці).

На виборах народних депутатів України на закордонних виборчих дільницях, утворених у країнах, до яких дозволений в'їзд громадян України за паспортом громадянина України, підставою для отримання бюлетеня може бути паспорт громадянина України.

Чи можливо отримати виборчий бюлетень на виборчій дільниці, яка розташована на території України, на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Ні, отримати виборчий бюлетень на звичайній виборчій дільниці на території України за таким паспортом неможливо.

Виключно паспорт громадянина України для виїзду за кордон є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонних виборчих дільницях.

 Хто включається до списку виборців на закордонній виборчій дільниці?

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців належать до цієї закордонної виборчої дільниці.

У випадку дільниці 900063 при Генконсульстві у Франкфурті-на-Майні до списків можуть бути включені виборці з виборчою адресою (тобто, основною адресою реєстрації у ФРН - Hauptwohnsitz) виключно на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар.
Також до списків виборців для одноразового голосування включаються виборці, які подали до своїх виборчих дільниць на території України або до відділу ведення Державного реєстру виборців при МЗС України заяви про тимчасову зміну місця голосування.

Який порядок включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці 900063 виборця, який постійно або тимчасово проживає чи перебуває на території консульського округу Генконсульства у Франкфурті-на-Майні?

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.
Таким чином до списку виборців на дільниці 900063 при Генконсульстві у Франкфурті-на-Майні можуть бути включені виборці з виборчою адресою (тобто, основною адресою реєстрації у ФРН - Hauptwohnsitz) на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар.
Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за її межами, можуть:

1) у будь-який зручний для себе час (у тому числі й під час виборчого процесу):

  • у встановлені законодавством строки особисто (у межах годин прийому громадян) подати до Генконсульства заяву про зміну виборчої адреси (зразок заповнення заяви) та зазначені у ній оригінали документи (заяву про зміну виборчої адреси можна подати навіть якщо виборця ще не включено до Державного реєстру виборців);
  • у встановлені законодавством строки подати особисто або  надіслати поштою до Генконсульства документи для постановки на консульський облік (тимчасовий або постійний - у відповідності до роз'яснень щодо цих консульських дій);

2) безпосередньо під час виборчого процесу:

  • особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці 900063 заяву щодо неправильностей, у т.ч. невключення, у попередньому списку виборців;
  • особисто подати у встановлені законодавством строки (не пізніш як за п’ять днів до дня голосування) до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Міністерства закордонних справ України заявупро тимчасову зміну виборчої адреси без зміни основної виборчої адреси. Такий шлях включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці рекомендується у разі, якщо громадянин України перебуватиме на території іншої іноземної держави нетривалий період. Заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси закордонними дипломатичними установами України або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць не приймаються.

Звертаємо увагу, що законами України «Про вибори Президента України» та «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці у день голосування.

 Як проголосувати особі, яка проживає за кордоном, але не перебуває на консульському обліку?

Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно змінити свою виборчу адресу.

В залежності від обставин перебування виборця за кордоном існують дві опції зміни виборчої адреси (постійна та тимчасова):

а) якщо виборець має зареєстровану основну адресу у ФРН (Hauptwohnsitz) на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц або Саар, слід:

  1. Заповнити заяву про зміну виборчої адреси (зразок заповнення заяви );
  2. Отримати актуальну довідку від Bürgeramt чи Einwohnermeldeamt про місце основної реєстрації у ФРН на території  федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц або Саар - Meldebescheinigung, Anmeldebescheinigung або erweiterte Meldebescheinigung;
  3. Зробити копії (оригінали обов'язково слід також мати з собою у день подання заяви до Генконсульства):
    • першої сторінки дійсного на момент проведення голосування закордонного паспорта та
    • одного з зазначених у пункті 2 документів;
  4. Особисто подати зазначені у пп. 1-3 документи до Генконсульства у Франкфурті-на-Майні у рамках годин прийому громадян (подані неособисто заяви, у т.ч. надіслані поштою факсом чи на Email не розглядаються).


б) якщо виборець не має зареєстрованої основної адреси у ФРН (Hauptwohnsitz) на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц або Саар, слід:

  1. Подати заяву про тимчасову зміну виборчої адреси (тобто, основна виборча адреса не зміниться, а тимчасова буде використана лише для одного голосування; для участі у другому турі виборів за неосновною адресою доведеться знову подавати заяву про тимчасову зміну адреси):
    • заява виборця, який має зареєстровану у Реєстрі виборчу адресу в Україні, але в день виборів Президента України (повторного голосування), народних депутатів України, всеукраїнського референдуму тимчасово перебуватиме на території консульського округу Генконсульства у Франкфурті-на-Майні (Гессен, Рейнланд-Пфальц, Саар) надається особисто до органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника в Україні або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України
    • заява виборця, виборча адреса якого за даними Реєстру  знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України (повторному голосуванні), народних депутатів України, всеукраїнському референдумі на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), надається виключно особисто до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Звертаємо увагу, що виборець не може використати для відправки заяви про зміну виборчої адреси або про тимчасову зміну виборчої адреси поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту. Такі заяви надаються до відповідних установ за кордоном та на території України (в залежності від обставин, виладених у пп. а) та б)) виключно особисто!

Чи потрібно подавати заяву про зміну виборчої адреси , якщо така заява вже подавалася під час проведення попередніх виборів?

Якщо під час перевірки через сервіс "Кабінет виборця" дільницею виборця визначено ДВК №900063 при Генконсульстві у Франкфурті-на-Майні, то жодних заяв додатково подавати не потрібно. За промовчанням заява про зміну виборчої адреси змінює виборчу дільницю аж до наступної зміни внаслідок подання аналогічної заяви, постановки на облік у іншій консульській установі чи реєстрації місця проживання в Україні. Якщо у проміжку між президенськими та парламентськими виборами нічого з перерахованого не відбулося, виборець так само зможе проголосувати на найближчих виборах на дільниці 900063 при Генконсульстві.

Чи можливо включитися до списку виборців у день голосування?

Ні, неможливо.

Законами України «Про вибори Президента України» та «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією закордонної виборчої дільниці громадян України до списку виборців на такій виборчій дільниці у день голосування.

Чи можливо, перебуваючи за кордоном, використати поштовий чи факсимільний зв’язок, електронну пошту для відправки заяви про зміну виборчої адреси?

Ні, в разі зміни персональних даних виборця, зокрема виборчої адреси, виборець, який має основне зареєстроване місце проживання у ФРН (Hauptwohnsitz) на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар, може особисто звернутися до Генконсульства у Франкфурті-на-Майні із заявою про внесення змін до його персональних даних у Державному реєстрі виборців.

Зверніть увагу, що заяви про тимчасову зміну виборчої адреси мають подаватися не до закордонних дипломатичних установ, а особисто - до відділу ведення та адміністрування державного реєстру виборців Департаменту консульської служби МЗС України.

 Що робити особі, яку не включено до Державного реєстру виборців?

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.
Таким чином до списку виборців на дільниці 900063 при Генконсульстві у Франкфурті-на-Майні можуть бути включені виборці з виборчою адресою (тобто, основною адресою реєстрації у ФРН - Hauptwohnsitz) на території федеральних земель Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар.
Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за її межами, можуть:

  • у встановлені законодавством строки  особисто (у межах годин прийому громадян) подати до Генконсульства заяву про зміну виборчої адреси (зразок заповнення заяви ) та зазначені у ній оригінали документів (заяву про зміну виборчої адреси можна подати навіть якщо виборця ще не включено до Державного реєстру виборців);
  • у встановлені законодавством строки  подати особисто або  надіслати поштою до Генконсульства документи для постановки на консульський облік (тимчасовий або постійний - у відповідності до роз'яснень щодо цих консульських дій).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux