Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України. Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.
Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні Генерального консульства України у Франкфурті-на-Майні.
Прийом громадян у Генеральному консульстві України у Франкфурті-на-Майні здійснюється за умови наявності попереднього запису, який необхідно зробити через веб-сайт https://e-consul.gov.ua/.
Вимоги до підготовки документів та запису на прийом
При зверненні з нотаріальних питань Вам необхідно погодити з нотаріусом в Україні, який вестиме Вашу справу, або органом для представлення інтересів в якому Ви готуєте документи проєкт довіреності, заяви та переліку інших документів.
Далі записатися до Генконсульства на прийом з нотаріального питання.
Прийом громадян з нотаріальних питань в консульстві проводиться виключно за попереднім записом в електронній черзі. Консули самі не записують громадян на прийом. Інформація щодо цього, а також стосовно необхідного переліку документів на нашому сайті.
Прохання звернути увагу, що ОДИН ЗАПИС = ОДНА ПОСЛУГА. Якщо Ви хочете завірити довіреність (назва консульської послуги – Майнова довіреність або Немайнова довіреність) - Вам необхідно також отримати «Заяву на внесення довіреності до єдиного реєстру довіреностей» (назва консульської послуги – Засвідчення заяви), тобто Вам необхідно записатися на дві послуги одночасно.
З собою ОБОВ’ЯЗКОВО НЕОБХІДНО МАТИ ПРОЄКТ необхідного Вам документа (довіреності чи заяви) в електронному вигляді у Word (на флешці, рекомендуємо також продублювати його надіславши напередодні на нашу електронну пошту і вказавши час прийому). УВАГА! Використання у тексті проєкту довіреності або заяви будь-яких скорочень не допускається. Проєкт заяви на внесення відомостей до єдиного реєстру довіреностей готується на підставі самої довіреності.
Якщо Вам необхідно засвідчити копії кількох документів, запис повинен бути здійснений на кожен документ окремо. Звертайте увагу на кількість сторінок в документі. Кожна сторінка має бути зареєстрована, проштампована, заповнена та відсканована ОКРЕМО.
Прохання врахувати, що консул зобов’язаний розпочати прийом по кожному запису чітко у визначений час, інакше запис на прийом автоматично анулюється. Консул не має можливості вплинути на цей процес.
Це означає, що ЗАПІЗНЕННЯ НА ПРИЙОМ, або ВІДСУТНІСТЬ НЕОБХІДНОГО ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ (проєкт довіреності і заяви на флешці у Word (ніякого .PDF), копії паспорта довірителя), у разі необхідності копій документів, які повинні бути нотаріально завіреними, а також ВІДСУТНІСТЬ КОШТІВ НА ПЛАТІЖНІЙ КАРТЦІ може зробити надання Вам консульської послуги неможливим.
Просимо також взяти до уваги, що за умови порушення цих вимог ми не можемо надати Вам консульську послугу пізніше, оскільки її реєстрація без електронної черги буде неможлива.
Запис має чітко відповідати тій дії яка Вам потрібна. Наприклад запис на засвідчення підпису під заявою не дає можливості отримати довідку про шлюбну правоспроможність, свідоцтво про те, що особа є живою, або довіреність.
Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:
При посвідченні договорів майнового характеру додатково треба подати відомості:
Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього та підготовлених (надрукованих) відповідно до вимог закону документів, сплати консульського збору і відшкодування фактичних витрат. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У вчиненні нотаріальної дії може бути відмолено за наявності підстав, зазначених у ст. 49 Закону України "Про нотаріат".
Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян. Нотаріально посвідчуванні угоди, а також довіреності, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консула, який вчинює нотаріальні дії. Якщо угоду, довіреність, заяву чи інший документ підписано за відсутності консула, то особа, яка підписала такий документ, повинна особисто підтвердити, що документ підписаний нею.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем.
Консул засвідчує довіреності, заяви тощо від імені однієї або кількох осіб на ім'я однієї або двох осіб (за умови їхнього проживання за однією адресою).
При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу громадянина України, його представника або представника підприємства, установи, організації, що звернулися за вчиненням нотаріальних дій. Встановлення особи громадянина України здійснюється за паспортом. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладено у разі рішення консула України витребувати додаткові відомості чи документи або направити документи на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.
Правоздатність юридичної особи (установа, підприємство, організація) установлюється на основі установчих документів (статуту, установчого договору, для некомерційних організацій - загального положення), документів про реєстрацію. Консул також перевіряє повноваження представника юридичної особи на основі: