Засвідчення документів перед подачею до Генконсульства
Опубліковано 22 лютого 2020 року о 02:43

З 22 липня 2010 року у відносинах між Україною та Федеративною Республікою Німеччина застосовуються  положення Гаазької Конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації офіційних документів, обмежуючись проставленням на документі штампу апостиль.

Апостúль (з фр. apostille) — спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток. Підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.

Тобто, щоб документ мав юридичну силу поза територією країни походження достатньо звернутися до відповідного державного органу країни походження документа для проставлення штампу апостиль на документі (апостилювання), подальше засвідчення документа не потрібне. 

Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні, як і інші дипломатичні та консульські установи України, не уповноважене для проставлення штампу апостиль (незалежно від країни походження документа).  


Звертаємо увагу, що документи, видані дипломатичними або консульськими агентами (посольствами та консульствами), відповідно до положень ст. 1 Конвенції не підлягають засвідченню штампом апостиль!
 
 

Увага!

 • Візові та квазівізові документи (Aufenthaltstitel, Aufenthaltserlaubnis, Niederlassungserlaubnis, Fiktionsbescheinigung, Duldung тощо) перед подачею до Генконсульства  апостилем не засвідчуються та не перекладаються!
 • Також немає потреби  засвічувати апостилем та перекладати довідки з місця проживання у ФРН (якщо інше не зазначено безпосередньо у переліку документів): Meldebescheinigung, Aufenthaltsbescheinigung, Anmeldebestätigung, erweiterte Meldebescheinigung тощо.

  Проставлення апостиля на документах ФРН 

Найчастіше виникає необхідність засвідчення документів цивільного стану (свідоцтв про народження, одруження, смерть, довідок про переміну імені, інших документів РАЦС тощо) та нотаріальних і судових документів. На території консульського округу Генконсульства існують наступні органи ФРН, уповноважені для проставлення апостиля:

 

Гессен

- документи органів РАЦС - Regierungspräsidien Kassel, Gießen, Darmstadt
- судові/нотаріальні документи, переклади уповноважених перекладачів  - суди другої інстанції (Landgericht) відповідних судових округів

 

Рейнланд-

Пфальц

- документи органів РАЦС - документи органів РАЦС - Aufsichts- und Dienstleistungsdirektion in Kaiserslautern
- судові/нотаріальні документи, переклади уповноважених перекладачів  - суди другої інстанції (Landgericht) відповідних судових округів

 

Саар

- документи органів РАЦС - Міністерство внутрішніх справ та спорту (Ministerium für Inneres und Sport) Ref. B4
- судові/нотаріальні документи, переклади уповноважених перекладачів - суд другої інстанції Саарбрюкен (Landgericht Saarbrücken)

Додаткова інформація щодо засвідчення документів федерального характеру (Führungszeugnis, Auszug aus dem Gewerbezentralregister тощо) апостилем: https://www.bva.bund.de/DE/Services/Unternehmen-Verbaende/Compliance-Recht/Apostillen-Beglaubigungen/_documents/Info_Apostille_Kachel.html

Просимо звернути увагу на наступні важливі моменти, пов’язані з засвідченням документів:

 • вищезгадані офіційні органи засвідчують лише документи ФРН, видані органами їхнього адміністративного чи судового округу;
 • документи, видані органами інших федеральних земель,  засвідчуються уповноваженими офіційними органами цих земель;
 • документи, видані в інших країнах, як правило, засвідчуються територіальними уповноваженими органами цих країн;
 • документи, видані в Україні, засвідчуються уповноваженими територіальними органами України (див. докладну інформацію);
 • на документи, видані посольствами та консульствами, апостиль не проставляється (ч. 2 ст. 1 Конвенції).

Докладна інформація щодо уповноважених для проставлення апостиля органів усіх країн-учасників Гаазької конвенції 1961 року про заміну легалізації апостилем розміщений на вебсторінці Гаазької конференції: https://www.hcch.net/en/instruments/conventions/authorities1/?cid=41


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux