Портал в режимі тестування та наповнення
Судовий фарс щодо незаконно утримуваних на території РФ українських громадян О.Сенцова та О.Кольченка
Опубліковано 23 липня 2015 року о 15:50

21.07.2015 року відбулося відкрите засідання Північно-Кавказького окружного військового суду (м.Ростов-на-Дону) у справі громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка, незаконно арештованих у травні 2014 року ФСБ РФ на території АР Крим за обвинуваченням у причетності до терористичної діяльності. 
На відкритті судового засідання були присутні акредитовані представники центральних ЗМІ РФ та іноземних держав, а також Т.Ортега – керівник політичного відділу Представництва ЄС в РФ.
Для цього політичного процесу Росія використала всі можливі інструменти: тортури, тиск на свідків, насильне надання громадянства Росії та недопуск консула України до затриманих українців. 
Наступне засідання суду відбудеться 27 липня 2015 р.

1. Влаштоване у Ростові судилище - черговий приклад політичної розправи над громадянами України
Активна громадянська позиція відомого українського режисера Олега Сенцова з невизнання анексії Криму Росія використана як підставу для його арешту та подальшого абсурдного звинувачення в організації терористичної групи у Криму.
Задля отримання вигідних для обвинувачення свідчень Росія за допомогою тортур схилила громадян України О.Чирнія та Г.Афанасьєва до співпраці. Вони визнали себе винними і були засуджені до 7 років позбавлення волі. Значна частина свідчень обвинувачення проти О.Сенцова та О.Кольченка базується на показах О.Чирнія, наданих ним під тиском.
Співробітники російських правоохоронних органів застосування тортури і до О.Сенцова під час його затримання у травні 2014 року на території Автономної Республіки Крим. 
Ці каральні заходи ставлять під сумнів відданість Росії принципам демократії, верховенства права і поваги до прав людини. Вони також повністю нівелюють об’єктивність слідства та ставлять під наявність законних підстав для кримінального переслідування арештованих у Криму українців.
2. Росія грубо порушує положення чинних міжнародно-правових документів у консульсько-правовій сфері
За понад рік з часу затримання О.Кольченка, О.Сенцова та Г.Афанасьєва вони були позбавлені елементарного права – зустрічі з консулом України, гарантованого їм Віденською конвенцією про консульські зносини та Консульською конвенцією між Україною та РФ.
Зокрема, п.2 ст. 13 Консульської конвенції між Україною та РФ, Росія зобов’язана була «негайно, але не пізніше, ніж через чотири дні з часу затримання, арешту або будь-якого іншого обмеження свободи забезпечити реалізацію права консульської посадової особи відвідати громадянина, в тому числі і для надання йому необхідної правової допомоги».
Це є грубим порушенням прав як наших співвітчизників, так і консульських посадових осіб України на безперешкодні зносини на території іноземної країни з громадянами України та фактичним блокуванням можливості здійснення функції захисту стосовно своїх громадян.
Росія також ігнорує всі заклики міжнародної спільноти щодо звільнення зазначених громадян України, зокрема, ухвалені ПА ОБСЄ 8 липня 2015 р. резолюції «Продовження очевидних, грубих та невиправлених порушень Російською Федерацією міжнародних норм та принципів ОБСЄ» та «Викрадені і незаконно утримувані громадяни України на території Російської Федерації».
3. В інтересах політичного правосуддя Росія насильно нав’язала О.Кольченку О.Сенцову і Г.Афанасьєву громадянство РФ
16.09.2014 р. російська сторона повідомила, що О.Сенцов, О.Кольченко та Г.Афанасьєв вважаються громадянами РФ відповідно до статей 1 та 4 Федерального конституційного закону про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим і створення у складі Російської Федерації нових суб’єктів – Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя, бо, згідно даних ФМС РФ, не подали відповідні заяви щодо «бажання зберегти наявне в них іноземне громадянство». Тому, зважаючи на положення статті 6 Федерального закону «Про громадянство Російської Федерації», вони розглядаються російською стороною лише в цій якості, а підстав для зустрічі з ними консульських співробітників Посольства України немає.
Водночас, примусове і автоматичне надання російського громадянства мешканцям Криму є явним порушенням їхніх прав і основних свобод. Крім того, вони не подавали заяв на вихід з громадянства України, а отже залишаються громадянами України з усіма правами, які їм гарантовані Конституцією та іншими нормативно-правовими актами України.
Ще один громадянин України О.Чирній 17 квітня 2014 року звернувся до органів російської міграційної служби з письмовою заявою про відмову від набуття громадянства РФ. 
4. Демонструючи, а не декларуючи відданість виконанню Мінських домовленостей, Росія зобов’язана негайно звільнити О.Кольченка, О.Сенцова, Г.Афанасьєва, О.Чирнія, а також інших громадян України, які незаконно утримуються в РФ 
Ми наголошуємо на неприпустимості та протиправності подальшого утримання на території Росії громадян України, вимагаємо їх негайного звільнення і повернення в Україну. 
Усі винні та причетні до порушення законних прав та інтересів наших співвітчизників будуть притягнуті до відповідальності відповідно до законодавства України
Правоохоронні органи України розслідують кримінальну справу за фактом незаконного позбавлення волі громадян України О.Кольченка, О.Сенцова, Г.Афанасьєва та О.Чирнія

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux