Портал в режимі тестування та наповнення
Найголовніше з внутрішньополітичних реформ 05 - 09 жовтня
Опубліковано 12 жовтня 2015 року о 14:11

 1.       Російська збройна агресія

7 жовтня Президент України П.Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» від 15 вересня 2015 р. Законом встановлюється, що датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

 2.       Децентралізація

9 жовтня Комунікативна група при Центральному офісі реформ розпочала роботу над черговим етапом інформаційно-роз’яснювальної кампанії децентралізації влади. За дорученням Мінрегіону відбулося засідання Комунікативної групи з питань реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади за участі експертів Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO та Шведсько-українського проекту  "Підтримка децентралізації в Україні". Група обговорила ключові напрямки чергового етапу інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо переваг реформованої системи місцевого самоврядування, підвищення спроможності територіальних громад та перетворення гіперцентралізованої системи влади у систему влади європейського зразка у контексті змін до Конституції України.

 3.       Державна служба

7 жовтня в профільному Комітеті ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування опрацьовано усі 1306 правок до законопроекту «Про державну службу» № 2490. Відповідно, ухвалено рішення рекомендувати ВРУ розглянути законопроект у другому читанні.

 4.       Боротьба з корупцією

6 жовтня відбулося перше засідання Національної ради з питань антикорупційної політики.  

Ключові сигнали:

 

 • Президент України: «Верховна Рада вже цього пленарного тижня прийме закон, який заборонить відпускати під заставу державних службовців першого і другого рангу, які обґрунтовано підозрюються в корупційних діях»;
 • Наприкінці жовтня мають бути готові висновки Венеціанської комісії щодо концепції судової реформи, яка була подана Президентові Конституційної Комісією і зараз активно обговорюється в юридичних колах. Президент України закликав громадськість брати більш активну участь в її обговоренні, враховуючи те, що після отримання висновків Конституційної Комісії та після отримання висновків обговорення будуть сформовані остаточні пропозиції щодо внесення змін до Конституції та спрямовані Президентом в якості конституційної ініціативи до Верховної Ради для голосування.

 5.       Система державних закупівель ProZorro

5 жовтня Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини прийняло рішення виділити 70 тис. євро для розвитку системи електронних державних закупівель ProZorro. Допомога складатиметься з фінансового гранту у розмірі 60 тис. євро, а також обладнання загальною вартістю 10 тис. євро.  Грант буде спрямовано на розбудову пілотної версії ProZorro до рівня повноцінної платформи, здатної підтримувати торги всіх державних замовників у країні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux