• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
 • Стара версія
Найважливіші внутрішньополітичні реформи 14-18 березня
Опубліковано 21 березня 2016 року о 12:36

Найважливіші внутрішньополітичні реформи 14-18 березня

 

14 березня Уряд України оприлюднив план дій КМУ на 2016 р., основою якого є 379 практичних завдань, які повинен виконати Уряд разом з Парламентом і Президентом. Завдання містять зрозумілі для кожного заходи, відповідальних виконавців, строки виконання та очікувані результати.

 

План дій Уряду, серед іншого, включає 4 розділи:

 

- Незалежна європейська Україна

- Децентралізація – стратегія національного успіху

- Турбота про кожного

- Сприятливі умови для бізнесу

 

Серед пріоритетів Програми визначено безвізовий режим з ЄС, політику реінтеграції Криму та Донбасу, реформу правоохоронних органів, енергетичну безпеку, зміцнення національної культурної ідентичності, впровадження децентралізації у всіх сферах тощо.

 

Децентралізація

 

18 березня у рамках державної фінансової підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад КМУ визначив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам об’єднаних територіальних громад на формування їхньої інфраструктури.

 

Довідково: прийняття цієї постанови забезпечить розподіл і спрямування державних коштів на формування якісної інфраструктури об’єднаних територіальних громад, посилення їхньої економічної спроможності та поліпшення надання послуг населенню громад. У 2016 р. з державного бюджету місцевим бюджетам об’єднаних територіальних громад на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 млрд. грн.

Україна та ЄС готуються підписати меморандум на 97 млн. євро для підтримки реформи децентралізації. Кошти планується спрямувати на проведення навчання голів об'єднаних територіальних громад та співробітників, які будуть працювати у виконавчих комітетах, займатися розробкою інвестиційних проектів, облаштування і запуск понад 600 центрів надання адміністративних послуг.

Дерегуляція

18 березня у рамках виконання положень Угоди про асоціацію України з ЄС для визначення подальших кроків реформування системи державних закупівель в Україні КМУ прийнято Стратегію  реформування системи публічних закупівель («дорожню карту»), яка включає усі заходи, відповідальних виконавців та строки, необхідні для  імплементації положень директив ЄС у національне законодавство у сфері публічних закупівель.

 

5 основних напрямків реформування системи публічних закупівель України:

 

-гармонізація національного законодавства з правилами Європейського Союзу шляхом імплементації положень директив ЄС до національного законодавства;

-розвиток інституційної структури та вдосконалення й оптимізація функцій контролюючих органів;

-міжнародне співробітництво у сфері державних закупівель;

-розвиток електронних закупівель;

-навчання та професіоналізація у сфері державних закупівель.

 

16 березня Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запустило оновлену версію пілотного проекту Єдиного державного порталу надання адміністративних послуг https://www.poslugy.gov.ua/

 

Довідково: за допомогою порталу вже зараз можна отримати 16 послуг он-лайн, серед яких і ліцензії.

16 березня ВРУ ратифікувала приєднання України до Угоди про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) Світової організації торгівлі. Ухвалення відповідного законопроекту підтримали 243 народних депутати, що сприятиме подальшому впровадженню реформи держзакупівель.

Довідково: приєднання до Угоди СОТ GPA означає відкриття доступу до глобального ринку держзакупівель, який оцінюється в 1,7 трлн. дол., що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту в 2014 році.

Безвізовий діалог з ЄС

 

16 березня Президент України П.Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році» (т.зв. закон про електронне декларування). Документ входив до пакету законів, ухвалення яких необхідне для запровадження ЄС безвізового режиму для українців.

 

Нацбезпека і оборона

16 березня Президент України П.Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення РНБО України від 27 січня «Про Стратегію кібербезпеки України».

 

Документ визначає, що разом з перевагами сучасного цифрового світу та розвитком інформаційних технологій, нині активно розповсюджуються випадки незаконного збирання, зберігання, використання, знищення, поширення, персональних даних, незаконних фінансових операцій, крадіжок та шахрайства у мережі Інтернет. Крім того, Стратегією визначено, що сучасні інформаційно-комунікаційні технології можуть використовуватися для здійснення терористичних актів, зокрема шляхом порушення штатних режимів роботи автоматизованих систем керування технологічними процесами на об'єктах інфраструктури. Більшого поширення набуває політично вмотивована діяльність у кіберпросторі у вигляді атак на урядові та приватні веб-сайти в мережі Інтернет.

 

Довідково: найближчим часом очікується утворення Національного координаційного центру кібербезпеки як робочого органу РНБО України.

 

Реформа законодавчого органу України

 

17 березня ВРУ 240-ма голосами підтримала Постанову про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності ВРУ. ід час обговорення проекту Постанови лідери фракцій наголосили на необхідності імплементацій положень «Дорожньої карти», яка була представлена у Брюсселі у ході Українського тижня 29 лютого – 2 березня.

 

Довідково: у липні 2015 р. Президент Європарламенту Мартін Шульц і Голова ВРУ В.Гройсман підписали Меморандум про взаєморозуміння, спрямований на зміцнення конституційної ролі українського парламенту щодо здійснення законотворчої, наглядової та представницької функцій. Відповідно до Меморандуму, під керівництвом колишнього Президента Європарламенту П.Кокса проведено оцінку потреб реформування ВРУ та було підготовлено Доповідь та Дорожню карту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності ВРУ, яка буде офіційно презентована під час «Українського тижня».

 

Реформа патрульної поліції

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux