МЗС Німеччини надало роз'яснення на випадок порушення дозволеного терміну перебування у ФРН
Опубліковано 19 березня 2020 року о 16:46

📆Оновлено: 22.06.2020

📢Увага!

Рішенням Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини від 8 квітня 2020 року громадянам третіх країн дозволено перебувати на території Федеративної Республіка Німеччина, якщо вони є власниками чинної візи для Шенгенських країн і легальним шляхом в’їхали до Німеччини. Дію їхньої візи автоматично продовжено до 30 червня 2020 року включно (наказом від 17.06.2020 року встановлений новий граничний строк автоматичного продовження дії віз - 30 вересня 2020 року). Відповідно до цього рішення громадянам України, які перебувають у ФРН за візою, не потрібно звертатися до відомств у справах іноземних громадян з проханням її продовження (це рішення не стосується перебування у Німеччині за безвізовим режимом).

📢Увага!
Міністерство закордонних справ Німеччини поінформувало вербальною нотою Nr. 9/2020 (508-516.20 COVID-19) дипломатичні представництва інших країн на своїй території про наступний порядок дій у випадках закінчення терміну дії візи або дозволу на перебування за безвізовим режимом у період кризи транскордонного сполучення, спричиненої пандемією.

👉🏻У випадку закінчення терміну дії візи (Visum), дозволу на проживання (Aufenthaltstitel) або дозволеного строку перебування у рамках безвізового режиму слід зв'язатися з місцевим міграційним органом влади (Ausländerbehörde) з метою продовження дозвільних документів.
👉🏻При цьому перед особистим візитом слід обов'язково сконтактувати телефоном або шляхом повідомлення на електронну адресу

❗Зразки заяв до Ausländeramt/Ausländerbehörde 🔗https://cutt.ly/COVID19-ABH

🔎Пошук Ausländeramt/Ausländerbehörde: Bundesamt für Migration und Flüchtlinge (слід просто ввести у перший рядок форми поштовий індекс місця перебування та натиснути на кнопку пошуку внизу форми).

👉🏻 Якщо ви проживаєте в місті, де немає відділення Відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde), рекомендуємо замість поштового індексу ввести у другий рядок форми назву вашого міста. Пошукова система видасть вам адресу відділення, до якого слід звернутися.

Звертаємо також увагу на роз'яснення, отримані від Міністерства закордонних справ Німеччини:

"Сам факт подання заяви на продовження візи або дозволу на перебування на території ФРН електронною поштою належить до § 81 (3) Закону про перебування. Це означає, що як тільки заява була подана, перебування на території Німеччини вважається дозволеним до тих пір, поки міграційні органи не приймуть остаточне рішення."

👉Порада: під час перебування у громадських місцях (продуктовий магазин, аптека тощо) мати при собі копію заяви на продовження терміну перебування, яка була надіслана до відомства з питань іноземців (закордонний паспорт, звісно, також має бути при Вас).

Повний текст ноти👇🏻

Федеральне міністерство закордонних справ має честь інформувати дипломатичні представництва у ФРН про таке:
З огляду на нинішні обмеження в транскордонному сполученні Міністерство закордонних справ усвідомлює труднощі, з якими стикаються громадяни представництв-адресатів ноти у зв'язку з необхідністю залишити територію Федеративної Республіки Німеччина або територію шенгенських держав вчасно до закінчення терміну, дозволеного безвізовим режимом, візою або дозволом на проживання.
За продовження шенгенських віз і дозволів на проживання в Федеративній Республіці Німеччина відповідальними міграційні органи федеральних земель. Відтак зацікавлена особа повинна звертатися до міграційного органу в справах іноземців до закінчення терміну дії візи або дозволу на проживання. Однак можливості міграційних органів на даний час істотно обмежені через наслідки коронавірусу. Рекомендується попередньо перевірити на вебсторінці відповідного органу у справах іноземців актуальні можливості для зв’язку з цим міграційним відомством. Такі варіанти зв'язку також можуть бути обмеженими у зв'язку з поточною ситуацією. Слід також виходити з того, що громадський рух, а відтак, і можливість доступу для відвідувачів обмежені або повністю призупинені. Категорично не рекомендується особисто звертатися імміграційного відомства без попереднього зв’язку.
Незалежно від цього громадяни представництв-адресатів ноти повинні використовувати будь-яку надану можливість повернутися в країну проживання, навіть якщо це не відповідає планам подорожей і час перебування повинен бути скорочений.
Федеральне міністерство закордонних справ користується нагодою, щоб запевнити дипломатичні представництва у ФРН у своїй глибокій повазі.Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux